Chiny wyrastają na potęgę światowej gospodarki. Szanghaj to jedno z największych centrów biznesu w Azji. Tu znajdują się też nasi absolwenci UEK/AE. Damian Słuja i Bartek Jacyna pod koniec października polecieli na zaproszenie Alumna UEK, Kubę Brachowskiego.

 

Alumni UEK - spotkanie 30.10.2019 w Szanghaju, Chiny

 

Nauka języka chińskiego i kaligrafii

 

Mirek Dąbrowski CEO oTMSJakub Brachowski, który mieszka w Państwie Środka od 12 lat, od kilku lat jest współzałożycielem firmy TalentBank. Zajmuje się zawodowo obszarem HR oraz tzw. Łączeniem biznesu. Podczas tygodniowego pobytu Damiana i Bartka pokazał im najważniejsze punkty związane z Szangchajem – zaczynając od kultury, tradycji, języka chińskiego, jedzenia, aż po spotkania biznesowe z lokalnym środowiskiem biznesowym. Co innego słyszeć i czytać o Chinach, co innego zobaczyć na żywo i przekonać się o biznesowym potencjale Chin.

Ekipa w TalentBank China

Podczas wyjazdu Danian i Bartek spotkali się m.in. z:

- Belg, Mathiew Constant, jednym z partnerów TalentBank – właściciel winnicy we Francji i importer wina do Chin, specjalizujący się w przygotowywaniu strategii wchodzenia na rynek chiński

- Charlie Tang - Chińczyk, jeden z partnerów TalentBank - doradca rynku lokalnego

- Japończyk Tashi Tanaka, CEO inkubatora i strefy coworkingu dla start-upów xNode w Szanghaju, który bazuje na doświadczeniu z 12-letniej pracy dla Detoitte w Azji.

- Liang Sun, Generate – CEO firmy doradczej prowadzącej badania rynkowe

- Mirosław Dąbrowski – CEO i założyciel firmy oTMS, która wprowadza w Chinach oprogramowanie do zarządzania procesem kontraktowania transportu; absolwent UEK, który od 19 lat mieszka w Chinach, a jego firma może pochwalić się pozyskaniem finansowania na ponad 40 mln USD i w szczytowym okresie rozwoju zatrudniała ponad 200 osób.

 

Toshi TanakaZwieńczeniem pobytu było nieformalne spotkanie absolwentów UEK pod flagą Alumni UEK, gdzie rozmawialiśmy o możliwości utworzenia tzw. China Chapter. Na spotkaniu, włącznie z nami, pojawiło się 7 osób. Lider przyszłego China Chapter został Jakub Brachowski. Mamy nadzieję, że kilka osób z lokalnego rynku dołączy wkrótce do Alumni UEK.

 

Planujemy również prelekcje Jakuba w Warszawie i Krakowie na temat klimatu biznesowego w Chinach i możliwości dla polskich firm i start-upów na wiosnę 2020.

Other news