
Kąpiel w gruzińskiej energii, czyli rekordowe spotkanie Warszawa Chapter (23.10.2025)
Warszawa, 23 października 2025 roku. Dawno niewidziana frekwencja i zaskakujące tło muzyczne – tak w skrócie można podsumować jesienne spotkanie Warszawskiego Chaptera KUEK, które z pewnością przejdzie do historii jako wydarzenie pełne niespodzianek, inspiracji i, co najważniejsze, aż 52 osób! Ostatni raz tak liczną obecność odnotowaliśmy w 2019 roku, co samo w sobie jest powodem do wielkiej dumy i gratulacji dla organizatorów.

Spotkanie Chapteru Warszawa zgromadziło rekordową liczbę uczestników – aż 51 Alumnów! To największe wydarzenie od sześciu lat, potwierdzające, jak silnie rośnie nasza społeczność.
Spotkaliśmy się w gościnnych progach gruzińskiej restauracji Gaga. Choć klimat sprzyjał refleksji, musimy przyznać, że tło spotkania było anegdotycznie głośne! W sali obok odbywał się koncert ludowej muzyki gruzińskiej, która – delikatnie mówiąc – nie ułatwiała nam akustycznie rozmów, ale za to na zawsze skojarzy się nam z nową energią otwarcia społeczności warszawskiej.
Nowa krew i toast z cytryny
Oficjalna część spotkania, poprzedzona Strefą Alumna (od 18:00), rozpoczęła się o 19:00 przywitaniem społeczności. Liderzy Chaptera Warszawa zostali uroczyście przedstawieni. Anna Cegielska, jako triberka organizacji, wystąpiła z prezentacją i przywitała zgromadzonych.
Społeczność warszawska KUEK powiększyła się o nowych członków. Witamy serdecznie w gronie Alumnów!
Kluczowym momentem wieczoru było pasowanie trzech nowych członków warszawskich! Zostali nimi Kornel Pudło, Błażej Smarzewski oraz Daria Stefanowicz. Nowi alumnowie, w ramach tradycji, wznieśli toast – co prawda z soku cytrynowego – ale z pewnością był to toast pełen powagi, po którym uroczyście przypięto im piny-odznaki z napisem „.kuek”.
Honorowa laudacja i garda w dół

Lucjan Ostruszka - Członkostwo Honorowe w KUEK.
Wieczór był również okazją do wręczenia honorowego członkostwa. Tytuł ten, wraz z laudacją i dyplomem, trafił w ręce Lucjana Ostruszki. To zasłużone wyróżnienie za 17 lat działalności w ramach .kuek, gdzie Lucjan pełnił role w Sądzie Koleżeńskim i Komisji Rewizyjnej. Odebrał on zasłużone gratulacje i brawa.

Szymon Kudła na scenie jako Keynote Speaker z inspirującym wystąpieniem "Funkcjonowanie w zmiennej rzeczywistości".
Głównym punktem programu był długo wyczekiwany wykład Szymona Kudły (https://szymonkudla.pl/) pod intrygującym tytułem: "Funkcjonowanie w zmiennej rzeczywistości". Wyraźnie było widać ogromne doświadczenie Szymona Kudły jako szkoleniowca, trenera i wykładowcy. Porwał on publiczność, posługując się własnymi historiami i biznesowymi przykładami, skupiając się na tym, jak unikać pułapki przewidywania przyszłości i jak przygotować się na jej różne warianty. Kluczowy przekaz, brzmiący jak motto żywcem wyjęte z ducha .kuek, to: Opuść gardę, spójrz w przyszłość, połącz siły. Była to piękna parafraza tego, co nas spaja: nawiązujemy dobre relacje (opuszczając gardę), rozmawiamy i inspirujemy się (patrząc w przyszłość) oraz wymieniamy wiedzą, łącząc siły.
Pięć stolików i niezapomniane marzenia
Po krótkiej przerwie uczestnicy mieli okazję pogłębić wiedzę przy jednym z aż pięciu stolików tematycznych.

Dyskusyjne stoliki tematyczne – miejsce, gdzie praktyka spotyka się z doświadczeniem, a rozmowy prowadzą do realnych rozwiązań.
1. Szymon Kudła prowadził sesję Q&A, odpowiadając na pytania po swoim wykładzie.
2. Dariusz Demidziuk reprezentował klaster nieruchomości i omówił zawiłości warszawskiego planu zagospodarowania przestrzennego oraz płynące z niego konsekwencje.
3. Łukasz Kordecki (klaster logistyki i produkcji) skupił się na roli umowy w wynajmie magazynów.
4. Piotr Kaczmarski przeprowadził krótki, lecz głęboki warsztat na temat niespełnionych marzeń oraz tego, czym faktycznie kierujemy się w życiu.
5. Ostatni stolik, dedykowany specjalnie dla sympatyków, prowadziła Anna Cegielska, wyjaśniając, co właściwie oznacza dołączenie do naszej organizacji i jak to zrobić.
Podziękowania i Legendarny SPATiF
Inspiracja, Rozwój, Relacje.
Nieprawdopodobna atmosfera i znakomicie zorganizowane wydarzenie to zasługa głównych animatorów, którzy tchnęli nową energię w Chapter Warszawa: Agnieszki Solarz i Łukasza Bożka.
Podziękowania należą się również zespołowi wspierającemu logistycznie wydarzenie – na recepcji pomogła Anna Jaworska i Kamil Kwilosz z Krakowa.
Ponadto za nieocenione wsparcie organizacyjne dziękujemy Małgorzacie Kozieł, Bartoszowi Jacynie, Annie Cegielskiej i Ilonie Maślance.
Po zakończeniu części oficjalnej, wieczór przeniósł się na After Party w legendarnym warszawskim klubie SPATiF. Ta część jest zarezerwowana wyłącznie dla pełnoprawnych członków stowarzyszenia, ponieważ zapewnia poufność, bezpieczeństwo i przestrzeń do szerszych, swobodniejszych rozmów o biznesie i życiu.
W centrum multimedialnym dostępny tylko dla Alumnów jest pełen zbiór zdjęć ze spotkania.
------------------------------
Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Liderzy Chapteru Warszawa – Agnieszka Solarz i Łukasz Bożek - osoby, które z pasją budują warszawską społeczność i tworzą przestrzeń do rozwoju dla członków KUEK.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie – tym razem wigilijne, które – uwaga: tylko dla Alumnów (pełnoprawnych członków stowarzyszenia) odbędzie się w Warszawie 4 grudnia. Nie przegap okazji, by połączyć siły i spędzić czas w bezpiecznym gronie!
