Relacja ze spotkania KUEK w Krakowie 7.6.2019 "Niech Halina w to nie klika! A ja i tak w to kliknę, proszę pana!" Piotr Konieczny

Uczestnicy spotkania w Krakowie zhakowani! Czyli czego nie warto robić w sieci i jak chronić siebie, rodzinę oraz firmę. Piotr Konieczny, najbardziej znany specjalista od cyberbezpieczeństwa w Polsce, założyciel portalu Niebezpiecznik.pl, w prosty sposób pokazał uczestnikom czerwcowego spotkania, jak każdy z nas może zostać poddany próbie i wyjaśnił dlaczego to człowiek jest najsłabszym ogniwem w walce o własne bezpieczeństwo.


Jak powiedział Piotr: “nie ma takiej osoby, której nie dałoby się shakować”. Jest to tylko kwestia sprytu oraz odpowiedniego momentu. Czy zatem powinniśmy się bać i czy jest czego?

 

Nasze dane, oraz dane naszej firmy są bardzo ważne i cenne. Jednak, co zrozumiałe, przeciętny pracownik, jakiegokolwiek stanowiska by nie zajmował, nie rozumie zagrożeń z tym związanych i utrata danych nie stanowi w jego głowie dużego problemu. Są jednak sposoby na to, by uwrażliwić wszystkich pracowników na kwestie bezpiecznych zachowań w sieci.

 

Jak wynika z doświadczeń specjalisty z Niebezpiecznik.pl, jednym z nich są dobrze przygotowane szkolenia uświadamiające, symulujące potencjalne zagrożenia. Drugim sposobem jest pokazanie tego, co może stracić nie tylko pracownik, ale również jego rodzina.

 

Na koniec spotkania Piotr “włamał się” do urządzeń osób zgromadzonych na sali i pokazał jak prosto można to zrobić, dając tym samym nam wszystkim do myślenia. To była cenna lekcja.

 

 

Other news