Sukces Korporanta KUEK w equity crowdfundingu polskiego startupu Hyper Poland!

Hyper Poland – startup rozwijający technologię kolei magnetycznej inspirowanej hyperloopem w zaledwie kilka dni zebrał całą kwotę potrzebną do budowy pierwszego modelu lewitującego pojazdu. W międzynarodowej kampanii equity crowdfundingu prowadzonej na platformie Seedrs firma uzyskała od inwestorów indywidualnych z 28 państw ponad milion złotych na przeprowadzenie demonstracji opracowanej przez Polaków technologii. Zbiórka trwa dalej

(LINK: https://www.seedrs.com/hyper-poland). Prezesem Hyper Poland jest nasz korporant Przemysław Pączek!:)

 

Equity crowdfunding to znana na Zachodzie I coraz bardziej popularna w Polsce forma na finansowanie innowacyjnych projektów z jednej strony, a z drugiej: na pozyskanie udziałów w perspektywicznych startupach na bardzo wczesnym etapie rozwoju i przy stosunkowo niskiej wycenie.

 

Platforma Seedrs to jedno z najbardziej wiarygodnych i rozpoznawalnych narzędzi tego typu na świecie. To tutaj startował Revolut oraz blisko 800 innych europejskich startupów. Hyper Poland jest pierwszą polską firmą, która prowadzi equity crowdfunding w tym miejscu.

Do tej pory inwestorzy z 28 państw świata wsparli realizację projektu kwotą 236 tysięcy euro obejmując w zamian 3,2% udziałów w warszawskim startupie. Pierwszym celem kampanii było pozyskanie 200 000 euro na budowę małoskalowego demonstratora technologii, czyli modelu pojazdu w skali 1:5, który ma potwierdzić skuteczność badań i technologii lewitacyjnej opracowanej przez polskich inżynierów. Kwota ta została zebrana zaledwie w ciągu tygodnia.

Kolejny próg zbiórki to 330 000 euro. Dzięki tej kwocie w Warszawie powstanie nie tylko demonstrator i krótki tor testowy, ale również tzw. stanowisko lewitacyjne: pierwsze w Polsce urządzenie do testowania i badań magnesów, które znajdą zastosowanie w pociągach magnetycznych.

 

Hyper Poland to firma założona przez absolwentów Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Rozwiązania opracowane przez ten zespół w ostatnich latach zespół były nagradzane na konkursach hyperloop w USA i Dubaju. W marcu 2019 roku firma Hyper Poland została uznana za jeden z 50 najlepszych startupów branży mobility w Europie.

 

Gratulacje dla Przemysława Pączka i jego całego zespołu. Osoby chcące wesprzeć projekt naszego Korporanta -> Hyper Poland zachęcamy do odwiedzenia linku https://www.seedrs.com/hyper-poland !:)

Other news