Rok 2020 wymagał od nas dużej dozy cierpliwości, zmian. Od strony Alumni UEK również. Nawet jeśli zaufane relacje w biznesie i karierze są bezcenne, trzeba było pielęgnować je inaczej.


Podsumowując zatem, w roku 2020:

1. Szybko przestawiliśmy się na wydarzenia on-line. Tęsknimy za spotkania twarzą w twarz, ale dzięki on-line pojawili się ci, którzy mieli do tej pory do nas daleko. Udział alumnów z Chin, Szwajcarii, Francji, Niemiec stał się osiągalny.

2. 3-krotnie wzrosła liczba zarejestrowanych sympatyków – a więc osób, które założyły na naszej stronie konto, i które zrobiły w ten sposób pierwszy poważny krok aby nas poznać (newsletter, spotkanie) i dołączyć.

3. Gościliśmy wielu inspirujących prelegentów, np.

- Paweł Sala, założyciel Freshmail, nasz alumn),

- Janusz Homa (założyciel Ardigen, firmy walczącej z chorobami algorytmami),

- Bartosz Grodny (twórca pierwszej na świecie marki piwa luksusowego Infinitum, nasz alumn),

- Marek Dworak (inwestor, twórca Sterling Angels, współtwórca RMF FM, nasz alumn),

- Marek Kamiński (podróżnik, zdobywca biegunów Ziemi, filozof, pisarz i przedsiębiorca),

- Borys Skraba (czołowa postać branży e-commerce w PL, nasz alumn)

4. Zawarliśmy umowę o strategicznym partnerstwie z UEK. Nowy rektor prof Stanisław Mazur gościł u nas opowiadając o planach rozwojowych uczelni.

5. W kalendarzu wydarzeń pojawiły się nowości: ‘Zimowa Integracja’ z nartami, ‘Mazurskie Żagle’ pod banderą KUEK. Niezależnie od tego były kolejne edycje Pikniku i Kajaków.

6. Dwóch Alumnów (Krzysztof Romaniak, Damian Gil) założyło wspólny biznes (firma Flowmore) – kwintesencja tego, co ma przynosić taka społeczność.

 

Nasze podsumowanie jest bardzo skrótowe, ale ponieważ podczas spotkań, na LinkedIn i w wiadomościach informujemy Was na bieżąco, takie podsumowanie uznajmy za ‘telegraficzny skrót’.

Ciekawe, jaki będzie rok 2021?
 


 

Other news