Sztuczna inteligencja i biotechnologia, czyli o roli nowej technologii w leczeniu raka. Relacja ze spotkania online z Januszem Homą.

3 września odbyło się powakacyjne spotkanie .kuek Alumni UEK. Tym razem również spotkaliśmy się w przestrzeni internetowej. Formuła spotkań online bardzo pozytywnie przyjęła się w poprzednim sezonie z uwagi na ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Postanowiliśmy, że i teraz oprócz tradycyjnych, stacjonarnych spotkań raz na dwa miesiące będziemy spotykać się online.  

 

Temat prelekcji w trakcie spotkania brzmiał „Czy sztuczna inteligencja uwolni nas od raka?". Janusz Homa, będący gościem specjalnym, jest współzałożycielem oraz Prezesem Zarządu Ardigen S.A. Firma powstała w 2015 roku, a w swoich działaniach wykorzystuje sztuczną inteligencję i bioinformatykę w medycynie precyzyjnej. W jaki sposób to robi? Realizuje projekty badawcze w obszarze rozwoju innowacyjnych terapii i metod diagnostycznych ukierunkowanych na choroby nowotworowe. 

 

„Rak to jest choroba, która dotyka de facto każdego, bezpośrednio albo pośrednio.” – w taki sposób o chorobie nowotworowej mówił Janusz Homa. Nie można zatem zaprzeczyć, że poszukiwanie metod umożliwiających walkę z rakiem jest zadaniem istotnym, ale niestety niełatwym. Nasz gość zwrócił uwagę na fakt, że wciąż skuteczność leków jest niezadowalająca. To daje jednak pole do tego, aby w tym temacie prężnie działać i stosować innowacyjne działania, mające na celu polepszenie tej sytuacji.

 

 

 

 

Istotny element spotkania stanowiło oczywiście Q&A, dzięki któremu mieliśmy szansę zapytać o nurtujące nas kwestie i dowiedzieć się więcej od rzetelnego źródła.

 

Tradycyjnie odbyła się także część networkingowa, podczas której zasiedliśmy przy wirtualnych stolikach. Był to czas dyskusji, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, wątpliwościami, czy wiedzą. Zorganizowanie naszego wydarzenia było możliwe dzięki www.remo.co. Zatem bez względu na to, gdzie właśnie się znajdowaliśmy mieliśmy szansę uczestnictwa i wzbogacenia swojej wiedzy.

 

 

 

Było to niezwykle wartościowe i bardzo ważne spotkanie. Dla Członków .kuek Alumni UEK wideo z prelekcji dostępne jest w zakładce Materiały. Aby natomiast w przyszłości móc wspólnie z nami uczestniczyć w spotkaniach dołącz do naszej organizacji i zarejestruj się na spotkania na naszej stronie internetowej!

Najbliższe spotkanie stacjonarne w Krakowie -> link

Najbliższe spotkanie stacjonarne w Warszawie -> link

Other news