Jak skutecznie łączyć naukę z biznesem? Odpowiada Rektor UEK na spotkaniu .kuek w grudniu! (Relacja wideo)

10 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie .kuek Alumni UEK online w roku 2020. Spotkanie niezwykle wyjątkowe, na którym gościem specjalnym był Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Pan prof. Stanisław Mazur. 

Nowowybrany w tym roku Rektor UEK przedstawił nam swoją wizję odpowiadając na pytanie, które zarazem było tematem głównym prelekcji: "Nowe rozdanie na UEK: jak awansować do ligi światowej i skutecznie łączyć naukę z biznesem?".

Pytanie wyjątkowo istotne w kontekście współpracy Uczelni z naszą organizacją absolwencką. Pan Rektor w trakcie ponad 20 minutowej prezentacji rozwiewał wątpliwości i odpowiadał na pytania także uczestników spotkania. W tradycyjnej dla naszych spotkań online sesji Q&A nie brakowało poruszania ważnych kwestii, które będą miały wpływ na to jak wyglądać będzie współpraca UEK ze środowiskiem biznesowym reprezentowanym przez absolwentów w ciągu najbliższych kilku lat, w trakcie kandencji nowego Rektora. Ostatnie spotkanie .kuek Alumni UEK w roku 2020 było rekordowe pod względem frekwencji. Na spotkanie za pośrednictwem naszej strony internetowej zapisało się ponad 130 osób, a udział wzięło blisko 70 członków i sympatyków. Grudniowe wydarzenie to była także okazja do podsumowań i nakreślenia planów na nowy 2021 rok. Pasowaliśmy nowych członków, dowiedzieliśmy się co słychać w .kuek w ostatnim czasie, a także wymieniliśmy życzenia świąteczne i noworoczne. 

Zapraszamy do obejrzenia otwartego materiału wideo, na którym prezentujemy zarejestrowany wstęp do prelekcji Pana Rektora UEK. "Co słychać w .kuek?" - odpowiedź na pytanie poniżej: Dla wszystkich Członków dostępne jest wideo z prelekcji Pana Rektora UEK dostępne pod tym linkiem: ZOBACZWarto zarejestrować się już na kolejne spotkanie, pierwsze w roku 2021, które odbędzie się 14 stycznia: ZAREJESTRUJ SIĘ

Przydatne linki:
Oficjalna podstrona Pana Rektora UEK prof. Stanisława Mazura
Oficjalna strona na Facebooku Rektora UEK
Film prezentujący inwestycje na Kampusie UEK od początku kadencji nowego Rektora UEK

 

Other news